Strona korzysta z plików cookie, w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Czy akceptujecie Państwo pliki cookie?

Historia

1971

Dr Menini rozpoczął produkcję kotłów grzewczych i produktów z żeliwa w swojej odlewni I.M.L. w Legnago (Werona) już w latach sześćdziesiątych. W dniu 21 sierpnia 1971 roku historyczna odlewnia F.A.I.S. w San Giovanni Lupatoto (Werona) została kupiona. W ciągu kilku miesięcy, po połączeniu I.M.L. z F.A.I.S. powstała Sime S.p.A. Od tego momentu pełna sukcesów historia grupy została wzbogacona przez liczne innowacje. To właśnie pragnienie innowacji od ponad trzydziestu lat napędza firmę w kierunku nowych, coraz ambitniejszych celów.

1973

Rod 1973 przynosi dwie pierwsze ważne innowacje: produkcja pierwszego grzejnika żeliwnego oraz gazowego kotła żeliwnego z palnikiem z naturalnym ciągiem.

1984

Od samego początku firma Sime była znana z tego, że była liderem w dziedzinie kotłów stojących, rozwijających się pod rosnące budownictwo mieszkaniowe. Jest to rok, w którym wyprodukowano pierwsze centralne ogrzewanie Murelle i kocioł przepływowy c.w.u. Produkt Sime przeszedł szereg zmian technologicznych, stawiających go dziś wśród najbardziej cenionych i poszukiwanych produktów na rynku międzynarodowym.

1991

Od 1991 roku Sime zaczyna się rozwijać i produkować coraz bardziej wyszukane kotły gazowe w biznesie komfortu środowiskowego, wyróżniające się dokładnością elektronicznej regulacji faz działania i procedury spalania.

1996

Dzięki zaawansowanej kontroli temperatury wytwarzane są jeszcze bardziej zaawansowane kotły, np. Mistral, pierwszy przyjazny dla środowiska kocioł z mieszaniem wstępnym gazu i powietrza, o niskiej emisji NOx (tlenków azotu).

1998

Wprowadzono na rynek Planet, pierwszy inteligentny kocioł ścienny ze zdalnym sterowaniem, oferujący komfort ogrzewania (c.o. i c.w.u.) i oszczędność energii poprzez dostosowanie temperatury wody c.o. do temperatury powietrza na zewnątrz.

2001

Laboratorium Sime uzyskuje akredytację jako certyfikowany podmiot w zakresie zgodności CE zgodnie z Dyrektywą urządzeń spalających paliwa gazowe i Dyrektywą efektywności energetycznej. To pierwsze laboratorium z taką akredytacją we Włoszech.

2006

We wrześniu 2006 r. Sime kieruje swoją uwagę na środowisko i odnawialne źródła energii. Powoduje to wprowadzenie na rynek systemów ogrzewania słonecznego z wbudowaną zaawansowaną technologią do integracji tradycyjnych kotłów grzewczych i ogrzewania c.w.u. Wybór ten wynikał z potrzeby rynku, a firma Sime zareagowała szybko rozszerzając asortyment swoich produktów.

2008

Od 2008 roku rośnie również gama produktów dla dużych odbiorców w dziedzinie integracji słonecznej. Opracowywane jest nowe rozwiązanie technologiczne, połączone z coraz bardziej udoskonalonym i niezawodnym sprzętem ułatwiającym instalację oraz regulację systemu. Na rynku pojawia się nowa generacja kotłów Murelle, są to inteligentne kotły ścienne z możliwością regulacji większej ilości obwodów na różnych temperaturach i systemów ogrzewania słonecznego. Część elektroniczna odpowiedzialna za regulację komponentów jest wbudowana w kocioł, dostępna bezpośrednio z panelu sterowania kotła.

2009

W ostatnich latach dbałość o środowisko i duże znaczenie odnawialnych źródeł energii spowodowały zupełnie nowe, odmienne rozumienie systemów grzewczych: opłacalne jest automatyczne wykorzystanie większej ilości źródeł energii jednocześnie, aby uzyskać optymalne funkcjonowanie nie tyle pojedynczego urządzenia ale raczej całego systemu.

Mając na uwadze ten cel, Sime zdecydowała się zainwestować w rozwój innowacyjnego produktu we współpracy z ważnym włoskim producentem pomp ciepła. Nigdy nie polegaliśmy na uproszczonych, dostępnych na rynku elektronicznych regulatorach. Wybraliśmy ścieżkę badań i głęboką wiedzę o funkcjonowaniu "całego systemu".

Po dwóch latach badań i symulacji komputerowych wykorzystując oprogramowanie Trnsys, uzyskano hybrydowe połączenie zaprogramowanej elektroniki ze złożonymi algorytmami i zoptymalizowanym kotłem grzewczym.

Praca była cały czas wspierana przez Wydział Fizyki Technicznej uniwersytetu w Padwie, który weryfikował fizyczną i matematyczną strukturę modelu, porównując go z dynamicznymi reakcjami w kierunku oszczędzania energii.

Eksperymenty w terenie prowadzone we współpracy z planistami i technikami termicznymi pozwoliły na praktyczne dopracowanie i dostosowanie oprogramowania regulacyjnego.

2011

Po dwóch latach badań energetycznych we współpracy z Wydziałem Fizyki Technicznej Uniwersytetu w Padwie, Sime przedstawia innowacyjny produkt, Multi Energy Manager, łączący różne uwarunkowane środowiskowo źródła energii za pomocą logiki kooperatywnej.

2016

Sime prezentuje na tradycyjnych targach MCE Expocomfort w Mediolanie Murelle Revolution, jedyny innowacyjny generator ciepła klasy A ++, zawierający kocioł kondensacyjny i pompę ciepła w jednym urządzeniu. Bardzo kompaktowe urządzenie bez jednostki zewnętrznej.